Wiele firm w Polsce co roku deleguje swoich pracowników. Delegacje mogą być jedynie kilkudniowe do innej miejscowości w kraju czy zagranicą, a nawet kilkumiesięczne. Motywem reprezentacji może być zarówno załatwienie kilku istotnych spraw, spotkania biznesowe czy konferencje na jakich obecność pracownika jest wskazana, a także kilkumiesięczna praca jaką pracownik miałby wykonywać w innym państwie. Jeżeli delegujemy pracownika do innego państwa w Unii Europejskiej trzeba znać przepisy jakie nas obowiązują. Delegowanie pracowników odbywa się w ramach dyrektywy 96/71/WE. W chwili obecnej nadal obowiązuję podział, pracownika który został delegowany. Obowiązują godziny pracy, urlop, bhp państwa w jakim obecnie pracuje, z kolei ubezpieczenie czy podatki są odprowadzane przez pracodawcę w kraju działalności jego firmy. Niestety by delegować pracowników należy szczegółowo znać wszelkie przepisy jakie narzuca nam Unia Europejska. W tym celu organizowany jest Kongres Mobilności Pracy Marek Benio. Dzięki temu poznamy wszelkie przydatne informacje związane z delegowaniem pracowników.
Related Articles
Księgowość w kontekście początkujących: Fundamenty, które musisz znać
Księgowość jest nieodłącznym elementem prowadzenia każdej działalności handlowej. Niezależnie pomimo tego, bez względu na to, czy jesteś gospodarzem małej działalności,…
Dlaczego warto wybrać usługi rachunkowe? Korzyści dla działalności
W teraz czasach zarządzanie firmy wiąże się z nie aż realizacja ambicji i udostępnianie usług. Powiązane się to także razem…
Ekspertyzy środowiskowe – Klucz do Osłony Naszej Planety
Badaniaśrodowiskowe spełniają coraz rozleglejszą rolę w naszym codziennym życiu. W warunkach zmieniającego siebie klimatu, degradacji ekosystemów a rosnącej skali zanieczyszczeń,…
Instytucje dla Osób Starszych – Spokojne Schronienie dla Starszych Pacjentów i Opieka dla Rodzin.
Domy seniorska odgrywają stale rosnącą ważniejszą misję w dzisiejszym komunitach, w którym obserwujemy starzenie przemiany wieku populacji. Stopniowo więcej rodzin…